Eindejaarsactie BMU

Als TFC willen we de eindejaarsactie bij u aanbevelen. In Suriname zijn er veel gelovigen die zich graag meer verdiepen in Gods Woord. Echter hebben zij niet de middelen om goed studiemateriaal aan te schaffen. Met uw gift kunnen wij hen voorzien van een Bijbel met Uitleg (BMU).

Uw bijdrage helpt minder bedeelde, maar gemotiveerde mensen om Gods Woord beter te begrijpen en te leven vanuit het geloof.

Uitgeverij De Banier biedt de BMU’s voor een gereduceerd tarief, en van de Surinamers wordt ook een klein bedrag verwacht naar draagkracht.

Elke gift telt. Dank voor uw steun en gebed.

U kunt geven via de link hieronder of u kunt uw gift overmaken op rekening NL03 RABO 0160 8872 08 t.n.v. SZOS o.v.v. “Eindejaarsactie 2025”.

U kunt ook met iDeal een gift overmaken via de QR-code onderaan deze pagina of door op de knop te klikken:

Geef middels betaalverzoek

 

Lees meer over dit project op deze pagina: szos.nl/bmu

Verspreiding Bijbel met uitleg

Verspreiding Bijbel met uitleg

In het werk van Andy en Jacoline Bijkerk is door het vele contact met Surinaamse christenen duidelijk geworden dat velen het moeilijk vinden om hun Bijbel te begrijpen, waardoor er ook minder wordt gelezen. Met diverse vrouwen begon Jacoline samen de Bijbel te lezen en uit te leggen. Maar vanwege hun aantal is het ondoenbaar om in deze nood te voorzien. Een aantal vrouwen is gevraagd de Bijbel met Uitleg te lezen en na een aantal weken te evalueren wat het lezen met hen heeft gedaan. De Bijbel met Uitleg is de Bijbel die de GBS-editie van de Statenvertaling bevat. Op iedere bladzijde wordt de Bijbeltekst op een eenvoudige en beknopte manier voor jongeren uitgelegd, door een aparte kolom met uitleg van oudere woorden of moeilijke begrippen in de vorm van een synoniem. Ook worden de Bijbelteksten kort uitgelegd. De uitgave is voorzien van tal van illustraties, foto’s, landkaartjes en tijdschema’s. Alle vrouwen die voor een periode van proef gebruik hebben gemaakt van de Bijbel met Uitleg, gaven getuigenissen hoe hun begrip van de boodschap van Gods Woord was toegenomen.

Onder de christenen in Suriname is een groot gebrek aan uitleg bij de Bijbel. Wanneer echter het begrip van de boodschap van de Bijbel toeneemt, kan ook beter de toepassing worden gemaakt naar het dagelijkse leven als christen, wat vaak ook positieve invloed uitoefent op de hoeveelheid tijd die uitgetrokken wordt om te lezen. Om die reden is een Bijbel met Uitleg passend. De uitleg bij de Bijbel stelt deze christenen in staat om op hun beurt het onderwijs door te geven. Een tweede doel is het bereiken van de voorgangers in Suriname met de Bijbel met Uitleg. Het gaat dan om voorgangers die weinig scholing hebben gehad en beperkt Bijbels materiaal hebben om hun preek voor te bereiden. De relevantie van dit project wordt samengevat in een tweetal getuigenissen van Surinaamse christenvrouwen die een aantal weken de Bijbel met uitleg van Jacoline leenden:

 

“Ik heb vandaag 1 Timotheüs 2 bestudeerd, samen met Genesis 1 en 2. Nu pas doe ik kennis op, Jacoline. En alles wat je tot nog toe met ons hebt gestudeerd, heeft God wederom aan mij gegeven door het Woord. Ik heb Hem gebeden en gevraagd mij het Woord te helpen bestuderen en te begrijpen.”

"Hallo zuster, het is voor mij heel handig de Bijbel met uitleg. Gisteravond heb ik het geraadpleegd bij het lezen/ onderzoeken van het gedeelte van Abraham. Ook de geschiedenis van woorden/ namen geven een breder zicht op hetgeen ik lees. Deze Bijbel is bijzonder waardevol. De uitleg die gegeven wordt en verbanden die gelegd worden tussen diverse situaties maakt het geheel verhelderend voor mij. Het lezen en bestuderen van de Bijbel neemt wat meer tijd in beslag, maar de kennis en begrip van zaken neemt destemeer toe. Dank u voor het uitlenen van uw Bijbel.”